27.02.2023
Презентація відкритого уроку "Мурування кутів за однорядною системою перев'язування швів у стінах товщиною в 1та 1.5 цегли"
Відео до відкритого уроку
Методична
розробка
заняття виробничого навчання
за професією: муляр ; І курс навчання
Навчальний модуль: МЛ3 (2-3).1; МЛ3(2-3)1.2.
Тема уроку: Мурування кутів за однорядною системою перев’язування
швів у стінах товщиною в
1 та 1.5 цегли.
Мета уроку:
навчальна: Навчити учнів правильно організовувати робоче місце муляра.
Сформувати і закріпити знання, уміння і навички мурування кутів за однорядною
системою перев'язування
виховна:
Виховати творче ставлення до праці та навчання, привити навички культури виробництва,
економного використання матеріалів, дбайливе ставлення до інструментів,
формувати вміння працювати в колективі.
розвиваюча: сприяти розвитку творчості, логічному мисленню,
прагненню підвищення професійної майстерності; уміння порівнювати,
вирішувати виробничі ситуації.
Методична
мета уроку: запровадження активних форм і методів навчання, як шлях розвитку
творчих здібностей учнів.
Тип уроку: Урок вивчення трудових прийомів і операцій, формування
первинних професійних умінь та навичок.
Методи навчання:
-словесні (фронтальне
усне та письмове опитування, бесіда з демонстрацією презентації, кросворду);
-практичні (самостійна
робота під час уроку, відпрацювання прийомів мурування кутів за однорядною
системою перев'язування швів.
Дидактичне забезпечення уроку: тестові завдання, розрахункові завдання; картки-завдання для ланок; завдання
«Продовжіть речення»; бліц-опитування;
інструкційно-технологічні картки ; таблиці для внесення підсумків уроку;
кросворд; відеоролики, мультимедійна презентація
Матеріально-технічне забезпечення уроку:
● висок; правило; кутник; метр; будівельний рівень; лазерний рівень;
● кельма, молоток-кирочка;
● ящик для розчину; відро; розчинова лопата;
●
навчальний розчин
Міжпредметні зв’язки-з предметами « Технологія кам'яних робіт», «Охорона праці», « Матеріалознавство», «Будівельне креслення»
Навчально-виробничі
роботи:
1.
Організація робочого місця
2. Приготування
розчину для мурування
3. Підготовка
неповномірної цегли
4 Мурування кута в
1 цеглину
5. Мурування кута в
1.5 цеглини
6. Перевірка якості
мурування
Список літератури: Кам'яні роботи (інтегрований курс модульного
навчання); І. Іщенко: „Кам’яні
роботи”
Структура уроку:
1.
Організаційна частина – 5 хв.
2.
Вступний інструктаж – 40 хв.
3.
Поточний інструктаж – 5 год.
4. Заключний
інструктаж – 15 хв
ХІД УРОКУ:
І. ОРГАНІЗАЦІЙНА
ЧАСТИНА – 5 ХВ. ( Перевірити явку учнів ,
готовність робочих місць, наявність спецодягу в учнів)(поділ підгрупи на 2
ланки з обранням ланкових )
ІІ. ВСТУПНИЙ ІНСТРУКТАЖ
– 40 ХВ. (Повідомити тему і мету уроку,
перевірити знання учнів з пройденого матеріалу, пояснення нового матеріалу та
його закріплення)
Актуалізація знань та мотивація навчальної
діяльності:
Давайте
сьогоднішній наш урок проведемо під гаслом:
(слайд ) « Професія будівельника, це як погляд у
майбутнє».
(слайд) Навчальний модуль МЛ 3(2-3).1 МЛ3(2-3).1.2.
Тема уроку: Мурування кутів товщиною в 1 та 1.5 цегли за однорядною
системою перев'язування швів.
Мета уроку:
Навчити
правильно організовувати робоче місце муляра. Сформувати і закріпити
знання, уміння і навички мурування кутів за однорядною системою перев'язування
швів. Формувати вміння працювати в колективі та
прагнення до підвищення професійної майстерності.
Кожен наш урок
виробничого навчання та технології кам'яного мурування направлений на те,
щоб ви здобуваючи знання та
вміння, ставали фахівцями своєї справи.
На сьогоднішньому уроці ви навчитесь виконувати трудові
прийоми та операції , які допоможуть вам
в освоєнні професії муляра.
( слайд
)
Вивчення нових трудових прийомів:
1 Приготування розчину для мурування
2. Підготовка неповномірної цегли
3 Мурування
кута в 1 цеглину
4. Мурування кута в
1.5 цеглини
5. Перевірка якості
мурування
(Слайд)
Мотивація навчальної діяльності
Вивчення цих трудових прийомів
дозволить вам:
· Знати - як правильно організувати
робоче місце муляра; підібрати інструменти для мурування, та контролю за якістю
мурування,
Вміти – підготувати неповномірні цеглини, виконувати мурування кута в 1 та 1.5 цегли;
вести контроль за якістю мурування за допомогою контрольно - вимірювальних
інструментів. ·
Освоївши
прийоми правильного мурування кутів, ви
зможете компетентно вести будівництво різних будівель та споруд в
подальшому.
Зовсім скоро на нас чекає велике будівництво , ваші знання та
вміння будуть необхідні для відбудови та розбудови нашої України.
Щоб в нас на уроці
панував дух здорової конкуренції і
співпраці, ми, вже
поділили нашу підгрупу на дві
ланки і обрали ланкових ( 1
ланка - 2 ланка- )
На сьогоднішньому занятті ми будемо працювати, по вже відомій вам, накопичувальній
системі, в мене є дві таблиці оцінювання в котрі будуть вноситись зароблені бали кожною ланкою.
На
вступному інструктажі за 1 правильну
відповідь нараховується 1 бал. Кожен
учасник працює на результат своєї ланки. Перемагає ланка котра набирає більшу
кількість балів, як з теоретичної, так і
з практичної частини заняття.(підраховувати
бали ми попросимо майстрів в/н , котрі присутні у нас на уроці)
А
заробляти бали розпочнемо
з повторення пройденого матеріалу. Адже при вивченні нової теми ми, як
завжди , будемо опиратися на ваші знання,
уміння та досвід, які ви здобули
на попередніх уроках виробничого навчання, на
«Технології кам'яних робіт»
, «Матеріалознавства», « Охорони праці» та й зрештою на уроках геометрії.
( ланковим видаю письмові завдання )
« Продовжіть
речення»; “Розрахункове завдання;”
Завдання “Продовжіть речення”
-
Висота ряду мурування складається з …. (
висоти цеглини плюс товщина горизонтального шва)
-
Є такі способи мурування ….( вприсик,
впритиск, вприсик з підрізанням розчину, напівприсик)
-
Ложковий ряд це ….(ряд
мурування котрий ведеться ложками)
-
Порядівки є …(кутові та
проміжні)
-
Для кам’яної кладки розрізняють перев’язки ……(вертикальних, поздовжніх і поперечних)
швів.
-
У
суху, вітряну погоду, щоб краще розчин
зчіплювався з цеглою її…(змочують водою).
-
Забутку
мурують способом…(напівприсик)
-
Забутка
це … -(мурування між зовнішньою та внутрішньою верстою)
“Розрахункове завдання;”
-
Підрахуйте скільки рядів вміщується у 3 м . мурування , якщо
висота каменів 88см. (30
рядів)
-
Товщина стіни у 2.5 цегли у мм.
(640 мм)
-
Товщина стіни в 1. 5 цегли у см. ( 38 см)
-
.Підрахуйте скільки
рядів вміщується у 2 м . мурування із звичайної цегли (26
рядів)
-
.Підрахуйте скільки
рядів вміщується у 3 м . мурування із звичайної цегли (39
рядів)
(З іншими учнями проводжу бліц- опитування, “Чи правильне
твердження” та розрахункове
завдання
« Чи правильне
твердження» (якщо одна ланка не знає
відповіді , або вона не правильна чи неповна, інша ланка має можливість
відповісти і заробити бали
Бліц
- опитування
1. Які вам відомі системи перев’язування швів при зведенні
конструкції із цегли? ( однорядна,
трирядна, багаторядна)
2. Назвіть елементи кладки ( горизонтальний шов, вертикальний поздовжній
шов, вертикальний поперечний шов, , тичковий та ложковий ряди, забутка,
зовнішня та внутрішня верста)
3 . Яка висота ряду
мурування із звичайної цегли у міліметрах? (65
+12 =77мм)
4.Якими засобами
індивідуального захисту має користуватися муляр при рубанні цегли (рукавиці та захисні окуляри)
5. Якої
ширини має бути робоче місце муляра при муруванні глухих стін? (2.5-2.6 м)
6. Які є способи мурування ?(впритиск, вприсик, напівприсик, вприсик з
підрізанням розчину)
7. Яка ширина робочої зони (60-70 см)
8. Яка
товщина вертикальних швів у цегляному
муруванні? (10 мм)
9.
Робоче місце муляра складається з трьох зон ,яких саме? (робочої, матеріальної, транспортної)
10.
З чого складається висота ряду мурування? ( з
висоти цегли та товщини горизонтального шва)
( слайд )
Чи правильне твердження ?
1. Грані
цегли мають назву : тичок, ложок, постіль так
2. При муруванні способом “впритиск” розчин
підгрібають короткою гранню цегли ні
3. Мурування тичкового та ложкового ряду
виконують однаково ні
4. При муруванні способом “вприсик” розчин
підгрібають гранню цегли
так
5. Забутку мурують способом “ впритиск» ні
6. Неповномірні цеглини використовують для
перев'язування швів так
7. За однорядною системою перев'язування швів
тичкові та ложкові ряди чергуються між собою так
8. Укладку цегли починають з зовнішньої версти так
9. Неповномірні цеглини можуть бути довільних
розмірів ні
10.Неповномірні цеглини укладають відколотим
боком назовні ні
11.Забутка це мурування між зовнішньою
та внутрішньою верстами так
12.За однорядною системою перев'язування швів
забезпечується висока міцність
мурування так
слайд Завдання
-
Товщина стіни у 2.5 цеглини у сантиметрах - ( 64
см)
-
Товщина стіни у 2 цеглини у міліметрах - ( 510
мм)
-
Товщина стіни у1.5 цеглини у сантиметрах - (38 см)
-
Товщина стіни у 1 цеглину у міліметрах - (250 мм)
Завдання
котрі виконали ланкові на перевірку
віддають викладачу спецдисципліни.
Якщо є запитання в учнів - відповідаю.
Переходимо до вивчення
нової теми
слайд ) Тема уроку: Мурування кутів за однорядною системою
перев’язування швів у стінах товщиною в 1 та 1.5 цегли
Пояснення характеру і призначення запланованої на уроці роботи
слайд)Кам'яне мурування— конструкція з великої
кількості цеглин (або інших твердих будівельних матеріалів), що вкладені одна
на одну, у певному порядку і скріплені
будівельним розчином. Цегла. Теплий, естетичний,
традиційно-зрозумілий для масового клієнта матеріал.. Окрім цегли
використовуються керамічні
камені, бетонні або силікатні блоки, природні камені, обтесані та
необтесані, пористі природні камені, піноблоки, шлакоблоки, газоблоки та інші. Зараз
повністю з цегли будують все менше, оскільки це дорого і довго. Які ж інновації у є
будівництві?
слайд) Моноліт. Міцний,
швидкомонтований, уніфікований матеріал. І звучить престижно: «Технологія
втілює в бетоні будь-який розчерк архітектора». Враховуючи сучасні тенденції –
у найближчій перспективі монолітно-каркасні конструкції будуть основою масового
будівництва.
Для того щоб виконувати мулярські
роботи необхідний відповідний
інструмент. Давайте розпочнемо з контрольно- вимірювального інструменту, з
допомогою якого ведуть контроль за
якістю мурування ( йде демонстрація інструментів)
Контрольно- вимірювальний
інструмент
висок будівельний, призначений для
визначення вертикальності стіни
будівельний рівень, застосовують для перевірки горизонтальності та
вертикальності мурування .Зміщення бульбашки вправо чи вліво вказує на неякісну
роботу.
рулетка, вимірний інструмент, з допомогою якого розмічають осі і положення конструкцій,
роблять контрольні виміри мурування
кутник
призначений для перевірки прямокутності закладених кутів
слайд)
Розмір
звичайної одинарної цегли у міліметрах
Неповномірні цеглини
слайд
Давайте пригадаємо елементи цегляного
мурування:
слайд) Розкладання
цегли в рядах мурування і
чергування рядів ведеться у певній послідовності, яку називають системою перев’язування швів .
З
уроків теорії ви знайомі з системами перев'язування швів , якими саме? (однорядною, трирядною, багаторядною) На
сьогоднішньому уроці ми зупинимось на
однорядній системі перев'язування.
слайд) Всі розроблені на практиці системи перев'язування відповідають правилам
розрізання кладки. При однорядній (ланцюговій) перев'язці ложкові й тичкові ряди в кладці чергуються.
Вертикальні шви кожного нижнього ряду повністю перекривають цеглинами верхнього
ряду в поздовжньому і поперечному напрямках.
Поздовжні вертикальні шви кожного ряду
перекривають цеглинами ряду, що лежить вище, на 1/2 цеглини, а поперечні – на
1/4 цеглини.
Перев'язку швів виконують для того,
щоб напруження в кладці від навантаження рівномірно розподілялися по ширині
стіни, і кладка не розшаровувалися у поздовжньому напрямку стіни на більш тонкі
елементи.
Відео «Системи
перев’язування швів»
Мурування кутів будівлі є найбільш відповідальною частиною
кам'яних робіт, які виконує кваліфікований муляр.
Прямі кути за
однорядною системою
перев'язування зводять наступним чином .
● Кут в
одну цеглину викладають так: у 1 ряді мурування використовуємо дві тричвертки (дев’ятки), зверніть увагу продовжуємо мурування першого ряду один
бік муруємо тичками так, як поставлені
тричвертки, а в інший ложками.
● У другому ряді теж кладемо дві тричвертки. зверніть увагу, що їх вкладають іншим
боком і ведеться мурування над тичковим рядом
-ложковий , над ложковим - тичковий. Шви при цьому усі перев’язані .
Відео «Муруванння
кута в 1 цеглу
При муруванні кута у 1. 5 цегли нам потрібні три тричвертки
1
ряд мурування: Зовнішню версту мурують в один бік тичками, а внутрішню версту у
пів цегли викладаємо ложками. В інший бік стіни - зовнішню версту муруємо
ложками, а внутрішню тичками
2
ряд мурування: Зверніть увагу
! три
тричвертки викладаємо навпаки , і над
нижнім тичковим рядом викладаємо,
ложковий ряд зовнішньої версти, а внутрішню версту муруємо тичками.В
інший бік стіни - зовнішня верста- тичками, а внутрішня - ложками.
Відео «Мурування кута
в 1.5 цегли»
(Слайд) Мурування
способом «Вприсик»
А
зараз ще переглянемо коротке відео про спосіб мурування , яким ми сьогодні
будемо мурувати кути
ВІДЕО “Мурування способом вприсик
Видаю навчальні
цеглинки для вивчення прийомів мурування кутів в 1 та 1.5 цегли та
інструкційні картки
Перед тим, як
приступити безпосередньо до муруванння слід правильно організувати робоче місце
муляра
слайд)
Організація робочого місця муляра
Ділянка безпосереднього мурування разом із встановленими
поруч піддонами з цеглою, ящиками з розчином і риштуваннями утворюють робоче місце муляра. Правильна організація робочого місця забезпечує
високу продуктивність та безпечність
праці. На робочому місці ящик з розчином і інструмент
ви повинні розмістити так, щоб не доводилось робити зайвих рухів. Цеглу розміщують ліворуч, а розчин праворуч від муляра. Ручний інструмент, який береться правою рукою, повинен
лежати справа, а той, який береться лівою – зліва. Запасу цегли на
робочому місці повинно вистачити на 2-4 години роботи. Розчин у ящики
завантажують перед початком мурування з розрахунком на 40-45 хвилин роботи. У
процесі мурування запас цегли та розчину поповнюються. За умови раціональної
організації робочого місця, достатньому запасі будівельних матеріалів
підвищується продуктивність праці.
Відповідаю на запитання
учнів. Давайте закріпимо наші нові знання
за допомогою кросворду
ЗАКРІПЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
по
горизонталі :
1. система перев'язування швів (однорядна)
2.вид цегли (рядова)
3.
інструмент для розшивання швів (розшивка)
4 .
матеріал для мурування (цегла)
5.інструмент
муляра (кельма)
6. відстань
між вкладеними цеглинами (шов)
7. мала
грань цегли (тичок)
8. матеріал
для зв'язування кладки(розчин)
по вертикалі :
1.приспосіблення для дотримання
горизонтальності рядів(порядівка)
2.½ цегли (половинка)
3.широка грань цегли (постіль)
4.
вимірювальний інструмент (метр)
5.елемент мурування (забутка)
6.оптичний прилад для визначення проектних позначок (нівелір)
(слайд) ПРАВИЛА ОХОРОНИ ПРАЦІ
При муруванні кутів у
навчальній майстерні , слід дотримуватись таких правил безпеки:
- працювати в
спеціальному одязі;
- працювати справним
інструментом, ручки інструменту повинні бути добре оброблені, пошліфовані, гладенькі,
та міцно з’єднані з інструментом;
- категорично
забороняється брати розчин руками;
- постійно слідкувати
щоб ручка кельми і руки були сухими
- при осадженні
цеглини кельмою, чи молотком слідкувати за положенням пальців рук, щоб не вдарити по них
-дотримуйтесь
правильної робочої пози, це зменшить втомлюваність та навантаження на хребет.
- при рубанні чи
тесанні цегли користуйтесь захисними окулярами
- прибирайте розчин, що впав , щоб запобігти травматизму на робочому
місці.
- працювати слід на
своєму робочому місці та не заважати іншим учням ланки
- бережіть інструмент
і економно витрачайте розчин.
Коротке опитування по
правилах з безпеки праці
- Які є вимоги до
інструменту, який ви будете
використовувати в роботі? (потрібно
працювати справним інструментом, ручки
мають бути добре оброблені,
пошліфовані і міцно з’єднані з інструментом)- Що слід зробити коли розчин
попав в очі? (якщо розчин попав в очі слід негайно промити під
проточною водою і звернутись до лікаря)
- Як запобігти травматизму на робочому місці? ( Потрібно
відразу прибирати розчин який впав , ).
(Учні підписуються у журналі з т/б)
(Слайд)Картка – завдання
Тема уроку: « Мурування кутів за
однорядною системою перев’язування швів у стінах товщиною в 1 та 1.5 цегли»
1. Правильно організувати своє робоче місце;
2. Довести розчинову суміш до необхідної
консистенції.
3. Підготувати неповномірні цеглини
4. Виконати мурування кута в 1 цеглу
5. Виконати мурування кута в 1. 5 цегли
6.Вести контроль за якістю мурування
7. Прибрати своє робоче місце.
(Слайд)Критерії оцінювання практичної частини заняття
Тема уроку: « Мурування кутів за однорядною системою
перев’язування швів в стінах товщиною в 1 та 1.5 цегли »
- Приготування розчину правильної
консистенції -1 бал;
- Підготовка неповномірної цегли -0.5
бала;
- Мурування кута в 1 цеглу-2 бали
- Мурування кута в 1. 5 цегли- 2 бали;
- Дотримання правил безпеки праці -2 бали;
- Якість вимурованого кута – 2 бали за кожен кут
- Прибирання робочого місця -0.5 бала;
Підведемо коротенькі
підсумки вступного інструктажу.
Хочеться відмітити
вашу активність на уроці, добрі знання,
змістовні відповіді, з теорією все добре , а практична частина покаже,
як ваші знання перетворюються на
вміння.
(Видаю ланковим картки-
завдання для ланок
слайд ) демонструються
картинки з виглядом будинків, звучить
музика) І насамкінець внесемо трохи лірики в наш урок, Деща Каріна
прочитає нам коротенький вірш про професію муляра .
Знову закладають новий дім
Над фундаментом працюють пильно
Вітер лютуватиме, чи грім
Міцність гарантується подвійно
І як врешті вікна розцвітуть,
Серед стін , розшитих по цеглині
Мулярам за праці творчу суть
Всім оцінки виставлять відмінні
Учні
йдуть по своїх робочих місцях в
майстерню « Мулярських робіт», приступають до
самостійного виконання роботи.
ІІ. БІЖУЧИЙ
ІНСТРУКТАЖ:
(самостійна робота
учнів -5 год.)
- Перший обхід. Перевірити чи усі учні
приступили до самостійного виконання роботи.
- Другий обхід. Перевірити правильність
виконання , вказати на недоліки і способи їх усунення.
- Третій обхід . Перевірити правильність
ведення самоконтролю, дотримання правил ОП.
- Четвертий обхід. Перевірити правильність
виконання роботи. Індивідуальна робота з учнями, які не встигають. Додаткове
завдання для кращих учнів.
- П’ятий обхід. Прийняти і оцінити роботу
учнів за урок.
ІV. ЗАКЛЮЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ – 15 ХВ.
1. Підвести підсумок роботи за день.
2. Повідомити та обґрунтувати оцінки учнів.
3. Відмітити зразкові роботи учнів. Звернути
увагу на допущені помилки, вказати на причини їх виникнення.
4. Видача домашнього завдання.
5. Прибирання робочих місць
Критерії оцінювання ланки №
- знання навчального матеріалу; -
переконливість
-
співпраця в команді; - аргументованість
-
професіоналізм; - творчий підхід.
Вступний інструктаж:
- За кожну правильну відповідь - 1 бал;
|
№п/п |
Прізвище ім’я учня |
“Продовжіть речення” |
“Бліц-
опитування” |
“Чи правильне твердження” |
Розрахункове
завдання” |
|
Закр.нового
матер. |
Набрано балів |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Текучий інструктаж
|
№п/п |
Прізвище ім’я учня |
Орг.роб. місця: розчин та неповномірна цегла |
Прав. викон. завдання кут в 1 та 1.5 цегли |
Контроль якості |
Дотр. Т.Б. |
Приб. роб. місця |
Набрано балів |
||
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Презентація до відкритого уроку
- кельма
штукатурна
- ківш
- ящик
для розчину
- відро
- щітка
- навчальний розчин
"Ковші" є Якимович Роман, а капітаном команди "Кельми" - Конфедрат Володмир)
Верхня горизонтальна зона
|
Середня горизонтальна зона
|
Нижня горизонтальна зона
|
Розглянемо перший трудовий прийом. Нанесення розчину ковшем способом „зліва направо” на верхню частину стіни.
Накидання розчину ковшем з права на ліво; а -замах; б -рух до стіни;

котрі були допущені штукатуром
та оголошую критерії оцінювання)
Ось цеглина до цеглини,
Прийдуть мешканці сюди,
щастям і добром засяє
не звичайнісінькі будівлі,
а світлий пам'ятник собі.
ІV. ЗАКЛЮЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ – 15 ХВ.
№п/п
|
Прізвище
ім’я учня
|
Конкурс капітанів
|
Тестове завдання
|
Картка –
завдання
|
Бліц тест
|
Так-ні
|
Закр.нов матер.
|
Набрано балів
|
1
|
||||||||
2
|
||||||||
3
|
||||||||
4
|
||||||||
5
|
||||||||
6
|
№п/п
|
Прізвище
ім’я учня
|
Орг.роб. місця
|
Прав. викон. завдання
|
Дотр. Т.Б.
|
Приб. роб. місця
|
Набрано балів
|
Оцінка за урок
|
||
1
|
|||||||||
2
|
|||||||||
3
|
|||||||||
4
|
|||||||||
5
|
|||||||||
6
|
|||||||||
№п/п
|
Прізвище
ім’я учня
|
Конкурс капітанів
|
Тестове завдання
|
Картка –
завдання
|
Бліц тест
|
Так-ні
|
Закр.нов матер.
|
Набрано балів
|
1
|
||||||||
2
|
||||||||
3
|
||||||||
4
|
||||||||
5
|
||||||||
6
|
№п/п
|
Прізвище
ім’я учня
|
Орг.роб. місця
|
Прав. викон. завдання
|
Дотр. Т.Б.
|
Приб. роб.
місця |
Набрано балів
|
Оцінка за урок
|
||
1
|
|||||||||
2
|
|||||||||
3
|
|||||||||
4
|
|||||||||
5
|
|||||||||
6
|
|||||||||
__________________________________________________________________________________________________
________________________________________
- перевірка правильності організації робочих місць та додержання правил техніки безпеки;
- перевірка правильності виконання учнями трудових прийомів та технологічного процесу виконання робіт;
- перевірка вмінь користуватися кресленнями, інструкційними та технологічними картами;
- перевірка відношення учнів до матеріалів, обладнання, використання учнями робочого часу;
- надання допомоги учням в налагодженні обладнання;
- перевірка ходу виконання робіт (міжопераційний контроль) та надання допомоги учням;
- приймання та оцінка робіт.
- вникати в роботу кожного учня, не випускаючи з поля зору роботу всієї групи;
- розвивати у учнів здібність аналізувати свою працю;
- знаходити причини помилок та способи їх усунення;
- спонукати учнів до самоконтролю, забезпечити високу якість їх роботи;
- спостерігати за раціональним використанням робочого часу та добиватися високої продуктивності праці учнів;
- надавати постійну допомогу відстаючим учням шляхом повторного пояснення та показу трудових прийомів і проведення з ними додаткових вправ;
- виховувати у учнів звичку правильної організації робочого місця та забезпечення безпечних умов праці.
- завжди проводити підведення підсумків виконання навчальних завдань уроку на підставі аналізу успіхів і недоліків;
- показувати учням чому вони навчалися, наскільки просунулися в оволодінні професією, придавати заключному інструктажу навчаючий характер. На підставі вказаного аналізу показувати учням, що треба робити, щоб запобігти помилок, закріпити успіхи, залучати учнів до активного обмірковування підсумків минулого уроку;
- аналіз підсумків уроку та оцінку діяльності роботи проводити об’єктивно та всебічно, оцінки, які виставляються, аргументувати.
- практична спрямованість;
- реальний та творчий характер змісту;
- зв'язок і опору на теоретичні знання та раніше придбаний досвід;
- можливість застосування одержаних результатів у практичній діяльності;
- постійне підвищення складності.
- перевірка наявності учнів;
- перевірка готовності учнів до уроку;
- допуск з техніки безпеки.
- повідомлення теми програми і уроку;
- цільова установка проведення уроку;
- перевірка опорних З, У, Н учнів, необхідних їм для подальшої роботи на уроці;
- аналіз і доповнення відповідей учнів, підведення підсумків.
- повідомлення нової навчальної інформації;
- показ нових прийомів трудової діяльності;
- пояснення характеру і послідовності роботи учнів на уроці;
- повідомлення про передовий досвід за темою уроку;
- опитування учнів і пробне виконання ними нових прийомів, показаних майстром;
- відповідь майстра на запитання учнів;
- підведення підсумків вступного інструктажу.
- видання завдань для самостійної роботи учнів та пояснення порядку їх виконання; розподіл учнів за робочими місцями;
- повідомлення про критерії оцінювання виконуваних робіт;
- цільові обходи майстра робочих місць учнів;
- прийом майстром виконаних робіт;
- прибирання робочих місць.
- аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку;
- оцінка роботи учнів, її об'єктивне обґрунтування;
- аналіз причин помилок учнів та засоби їх усунення;
- повідомлення та обґрунтування оцінок;
- видача домашнього завдання.
- наявність дидактичного забезпечення та його відповідність темі та цілям уроку;
- наявність матеріально-технічного забезпечення та його відповідність темі та цілям уроку;
- наявність інструкційно-технологічної документації, її методична ефективність;
- організація робочих місць учнів та їх відповідність програмі і вимогам безпеки праці.
- наявність плану уроку та його відповідність навчальній програмі курсу;
- правильність визначення та формулювання мети і задачі уроку;
- методи і форми проведення вступного інструктажу, доцільність їх вибору та ефективність;
- правильність і раціональність використання матеріально-технічного забезпечення майстром та учнями;
- логічність, доступність і посильність нової навчальної інформації;
- методи показу нових трудових прийомів та операцій трудової діяльності, їх ефективність;
- методика відображення на уроці новинок техніки, технології, передового досвіду;
- рівень активності учнів у процесі всього уроку, самостійність і усвідомленість їх дій;
- методика стимулювання пошукової діяльності учнів, її ефективність; відповідність практичних завдань темі та цілям уроку;
- показники якості роботи кожного учня та всієї групи;
- форми і методи проведення поточного інструктажу, доцільність їх вибору та ефективність;
- зміст цільових обходів, їх педагогічна значимість;
- наявність навчально-інструктивної та технічної документації та вміння учнів користуватися нею;
- методика проведення заключного інструктажу, її ефективність;
- методика видачі домашнього завдання.
- правильність вибору типу, виду, структури уроку;
- в якій мірі реалізована мета уроку;
- що нового було на уроці, що заслуговує розповсюдження у педагогічній практиці;
- які недоліки уроку, їх причини;
- рекомендації майстру в/н.
- Загальні висновки:
- рівень професійних знань, що необхідні для виконання даної роботи;
- рівень володіння прийомами і технологічними операціями, що необхідний для виконання даної роботи;
- рівень самостійності учня у процесі організації роботи та виконання навчально-виробничого або контрольного завдання з допомогою, з консультативною допомогою майстра, самостійно;
- характер виконання навчально-виробничого або контрольного завдання (за типовим або самостійно складеним алгоритмом, в типовій, в ускладненій або нестандартній ситуації);
- обсяг і тривалість виконання навчально-виробничого або контрольного завдання;
- уміння користуватися різними видами технічної та конструкторсько- технологічної документації та розробляти її види;
- уміння застосовувати прийми самоконтролю виробничих дій та методи контролю за якістю роботи;
- відповідність результату роботи вимогам кваліфікаційної характеристики з обраної професії відповідного ступеню професійно- технічної освіти на даний період навчання;
- рівень виконання діючих якісних і кількісних показників (норми виробітки, нори часу тощо);
- уміння дотримуватись нормативних витрат матеріалів та інших ресурсів в процесі виконання робіт;
- характер помилок та здатність їх виправити;
- рівень опанування основами професійної культури та здатності до продуктивної і творчої співпраці у колективі;
- уміння організувати робоче місце;
- рівень дотримання правил безпеки праці.
_______________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________














Велике спасибі за таку роботу. Є чому повчитися, запозичити досвід. При педагогічному стажі 38 років, я знайшла родзинки у вашому уроці, які обовязково використаю на уроці. Дякую, робота заслуговує оцінки- відмінно!
ВідповістиВидалитидякую. Успіхів.
ВидалитиДякую за матеріал, який Ви висвітлили на сторінці. Всебічно розкритий, доступний, мотивований, цікавий. Дякую. Старший майстер ВПЛ Скляр Л.О.
ВідповістиВидалитиі вам дякую
ВідповістиВидалити